Het Living Lab Regio Foodvalley Circulair bevindt zich in het laatste jaar van de vierjarige looptijd. Een goed moment om de balans op te maken en vooruit te kijken. Waar staan we met de circulaire economie en circulaire voedselketens in het bijzonder? Wat hebben we bereikt en wat is nodig om de komende jaren verder te komen? En hoe groeien we van afzonderlijke ketenprojecten naar een toekomstbestendig voetbalsysteem?
Wanneer: Donderdag 24 september, van 8.30 – 11.00 uur, inclusief ontbijt
Waar: Hotel Wander, Wageningen
8.30 uur - Netwerkontbijt met regionaal netwerk
9.15 uur - Koffie/thee
9.30 uur - Welkom/kennismaking
9.40 uur - Circulair voedsel in Regio Foodvalley door Suzan Klein Gebbink
Resultaten, aanpakken en inzichten uit 8 jaar triple helix werken aan circulaire voedselketens binnen het Living Lab Regio Foodvalley Circulair. Met voorbeelden en toelichtingen uit de zaal.
10.00 uur - Greetje Schouten, lector Toekomstbestendige Voedselsystemeen AERES
Hoe kunnen voedselsystemen bijdragen aan voedselzekerheid, gezondheid, duurzaamheid én economische ontwikkeling - nu en in de toekomst? En wat kun je daaraan doen op verschillende schaalniveau's, waaronder de regionale?
10.20 uur - Regionale aanpak 2.0: van initiatief naar systeem
Met elkaar in gesprek over wat nodig is om circulaire voedselinitiatieven verder te brengen. Welke randvoorwaarden moeten meebewegen, van afzet en inkoop tot wet- en regelgeving, financiering en samenwerking? En welke rol kan de regio spelen om van losse projecten naar een structurele aanpak te komen?
11.00 uur - Afsluiting
We delen de belangrijkste resultaten en inzichten uit de afgelopen jaren en kijken vooruit naar duurzame en toekomstbestendige voedselsystemen. Dat vraagt meer dan afzonderlijke circulaire ketenprojecten. Verandering vraagt om andere keuzes en ander gedrag van ondernemers, afnemers, consumenten en beleidsmakers. Tegelijkertijd maken we bestaande werkwijzen, belangen en gewoonten die verandering niet altijd eenvoudig.
Tijdens de bijeenkomst bespreken we:
U kunt zich aanmelden via onderstaande button:
Kent u iemand anders voor wie deze uitnodiging van toepassing is? U bent welkom het linkje naar deze uitnodiging door te sturen.
Aansluitend vindt een ontmoeting plaats met vertegenwoordigers uit andere Gelderse regio's. Betrokkenen die hiervoor persoonlijk zijn uitgenodigd, zijn van harte welkom om ook aan de CoP bijeenkomst deel te nemen.
Wij verwelkomen u graag! Circulair ondernemen is geen utopie meer, het is inmiddels een serieus businessmodel dat kansen biedt. Heeft Living Lab Regio Foodvalley Circulair uw interesse gewekt en wilt u ook bijdragen aan een circulaire economie?
Bekijk alle voordelen