Wij maken het rond
Ondernemers

Community of Practice Circulaire bedrijventerreinen

Community of Practice Circulaire bedrijventerreinen

Samen kosteneffectief en versneld realiseren 

In de eerste vier maanden van 2022 worden de plannen en ambities op verschillende duurzaamheidsthema’s - energie, natuur, biodiversiteit, inclusiviteit én uiteraard circulariteit - geïnventariseerd bij zowel individuele bedrijven, bedrijventerreinen en deelnemende gemeentes.

Binnen het Living Lab bestaan er al goede voorbeelden van organisaties die, door op meerdere thema’s tegelijk te acteren, business-kansen weten te verzilveren: denk aan klimaatpositief bouwen, produceren met biobased-reststromen en kortere voedselketens door natuur inclusieve landbouw. Samenwerking op het niveau van lokale of regionale bedrijventerreinen kan leiden tot kostenbesparingen en veelal nieuwe inkomstenstromen, tot CO2-reductie én tot een toekomstbestendige omgeving om te ondernemen.

Op het thema energie wordt op bedrijventerreinen al vaker samengewerkt. Door gebruik te maken van restwarmte kunnen buren en nabijgelegen panden profiteren van energie die anders verloren gaat of biedt het mogelijkheden voor elektrificatie van bedrijventerreinen en de realisatie van ‘energyhubs’.

Denk bijvoorbeeld aan een geplande vervanging van het riool op een bedrijventerrein waardoor het straatwerk opengaat. Dit is een geweldige mogelijkheid om waterdoorlatende verharding en groene parkeervakken te installeren, waardoor het terrein klimaatbestendig wordt en kosten door wateroverlast en hittestress voorkomen kunnen worden.

Het Living Lab maakt graag de juiste verbindingen, zodat deze oplossingen zowel uw organisatie meer toekomstbestendig maakt als het bedrijventerrein meer circulair en klimaatbestendig!

De eerste gesprekken zijn al gevoerd en we komen ook graag met u in gesprek. Wilt u – als bedrijf, bedrijvenkring, parkmanager of als gemeente - deelnemen aan deze inventarisatie en heeft u nog geen contacten bij het Living Lab?

Stuur dan een mail naar: secretariaat@regiofoodvalleycirculair.nl, zodat we u kunnen verbinden met de juiste contactpersoon. 

Projecten binnen circulaire bedrijventerreinen

Circulaire Fabrieken

Bekijk project
Community of Practice Circulaire bedrijventerreinen

Circulaire Fabrieken is een programmavoorstel van  VNO-NCW Midden , Living Lab Rivierenland Circulair en Living Lab Regio Foodvalley Circulair, ondersteund...

Aankomende evenementen

Gelderse Circulaire Innovatie Top

Maandag 02 maart 2026

Op maandag 2 maart 2026 vieren we de Gelderse Circulaire Innovatie Top! Dit evenement biedt circulaire ondernemers een uniek podium om hun innovatieve ideeën te presenteren en een breed publiek te inspireren. Van  start-ups tot baanbrekende ketensamenwerkingen, dit is de kans om circulaire pioniers in actie te zien.

Lees meer

Bezoek kwekerij Doetinchem

Dinsdag 10 maart 2026

We zijn verheugd jullie uit te kunnen nodigen op 10 maart 2026 voor een bijeenkomst incl. rondleiding bij de Kwekerij in Doetinchem. De bouw van deze woningen is al in volle gang en laat zien hoe snel biobased gerealiseerd kan worden.

Lees meer

Nieuwe serie inspiratiesessies en workshops AI in de maakindustrie.

Donderdag 12 maart 2026

Ben je klaar om de kracht van Generatieve Artificial Intelligence (AI), zoals ChatGPT, te ontketenen en jouw bedrijf naar ongekende hoogten te stuwen? Grijp dan nu je kans en neem deel aan het traject 'Toepassen van Generatieve AI in de Maakindustrie'.

Lees meer

Reparatiecafe Rhenen (week van de Circulaire Economie)

Vrijdag 20 maart 2026

Neem je kapotte spullen van thuis mee. Op de locatie is gereedschap en materiaal aanwezig om allerlei kleine reparaties uit te voeren aan kleding, meubels, elektrische apparaten, fietsen, speelgoed, etc.

Lees meer

Opruimdag in Rhenen en Elst (week van de Circulaire Economie)

Zaterdag 21 maart 2026

Op zaterdag 21 maart vindt de nationale “Landelijke Opschoondag” plaats. In heel Nederland wordt die dag door vrijwilligers zwerfafval opgeruimd. Zo ook in Rhenen en Elst. Door zo veel mogelijk mensen enthousiast te maken en in actie te laten komen! De opzet is, dat je die dag de straat op gaat om zwerfafval te rapen. Dat kan uiteraard individueel, maar nu wordt het georganiseert vanuit de gemeente. Een actie om groepsgewijs in beweging te komen! Sluit jij ook aan?

Lees meer

Inloopavond kledingreparatie gemeentehuis Barneveld (week van de Circulaire Economie)

Dinsdag 24 maart 2026

Op 24 maart organiseert de gemeente een Reparatieavond in de hal het gemeentehuis tussen 18.00 en 20.00 uur samen met vrijwilligers van repair cafés uit de gemeente Barneveld en vrijwilligers  die kledingreparaties uitvoeren. Tijdens deze avond kun je spullen laten maken. Zoals een losgelaten zoom van een jas, een doosje met een stuk scharnier of een elektrische tandenborstel die niet meer werkt.

Lees meer

Repaircafés en kledingreparatie in Wageningen (week van de Circulaire Economie)

Woensdag 25 maart 2026

Kom naar één van de Repair Café’s in Wageningen en leg het voor aan het van team van enthousiaste reparateurs. Daar staan onze vrijwilligers tussen 13:00 en 15:00 klaar om je te helpen met de reparatie van kapotte spullen. Vooraf aanmelden is niet nodig. Reparatie is kosteloos, eventueel benodigde onderdelen moeten worden betaald.

Lees meer

UVV klussendienst Nijkerk (week van de Circulaire Economie)

Woensdag 25 maart 2026

Op woensdag 25 maart organiseert de Repairclub en de Klussendienst een spreekuur op het gemeentehuis van Nijkerk. Het doel van het evenement is om inwoners te helpen met kleine reparaties of klusjes in en rondom huis. De gemeente wil hiermee bijdragen aan het verduurzamen van het gebruik van spullen en het besparen van energie.

Lees meer

Symposium Rethink

Maandag 30 maart 2026

Wat doen overheden eigenlijk aan refuse en rethink; ofwel minder consumeren? En wat kunnen ze doen? Op 30 maart vindt het Symposium Refuse & Rethink plaats, een verdiepende bijeenkomst over de circulaire economie met een focus op minder grondstoffen gebruiken (refuse) en anders ontwerpen en organiseren (rethink).

Lees meer

Heeft u ook interesse om partner van Living Lab Regio Foodvalley Circulair te worden?

Wij verwelkomen u graag! Circulair ondernemen is geen utopie meer, het is inmiddels een serieus businessmodel dat kansen biedt. Heeft Living Lab Regio Foodvalley Circulair uw interesse gewekt en wilt u ook bijdragen aan een circulaire economie?

Bekijk alle voordelen
Copyright 2026 Living Lab Regio Foodvalley Circulair    |    Privacyverklaring    |    Realisatie BenedenBoven